Szerb-horvát a másik ágon, Montenegró jöhet a negyeddöntőben

Véget ért a csoportkör kvangdzsui olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokság férfi vízilabda tornáján: a saját négyesét megnyerő Magyarország a Montenegró–Ausztrália meccs győztesével játszik az elődöntőbe jutásért.

A papírforma igazolódott be az A csoportban: az olimpiai és Európa-bajnok Szerbia a legnagyobb sztárjai nélkül is legyőzte Görögországot a pénteki zárófordulóban, ezzel megnyerte a négyest és közvetlenül a negyeddöntőbe jutott. A második helyen a házigazda Koreai Köztársaságot kiütő Montenegró végzett.

Utóbbi a nyolcaddöntőben az amerikai válogatottól verességet szenvedő, B csoportban harmadik Ausztráliával találkozik a nyolc közé jutásért. Ennek a párharcnak a győztese vár a magyar válogatottra a keddi negyeddöntőben.

Märcz Tamás két lehetséges ellenfélre készülhet (fotó: MTI/Kovács Tamás)



Szerbia és Horvátország a másik ágra került.

vízilabda, férfiak, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Szerbia-Görögország 9-3 (3-1, 3-2, 0-0, 3-0)
Montenegró-Koreai Köztársaság 24-6 (6-1, 4-1, 8-1, 6-3)

A csoport végeredménye: 1. Szerbia (negyeddöntős) Szerbia 5 pont, 2. (továbbjutott) Montenegró 4, 3. (továbbjutott) Görögország 3, 4. Koreai Köztársaság 0

B csoport:
Egyesült Államok-Ausztrália 12-11 (4-3, 3-3, 2-2, 3-3)
Horvátország-Kazahsztán 21-5 (6-1, 5-1, 5-1, 5-2)

A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Horvátország 6 pont, 2. (továbbjutott) Egyesült Államok 4, 3. Ausztrália 2, 4. Kazahsztán 0

C csoport:
Spanyolország - Új-Zéland 23-3 (8-0, 5-1, 7-1, 3-1)
Magyarország - Dél-afrikai Köztársaság 23-5 (5-1, 5-2, 8-0, 5-2)

A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Magyarország 6 pont, 2. (továbbjutott) Spanyolország 4, 3. (továbbjutott) Dél-afrikai Köztársaság 1 (16-54), 4. Új-Zéland 1 (15-55)

D csoport:
Japán-Brazília 11-9 (2-2, 5-1, 3-3, 1-3)
Olaszország-Németország 8-7 (1-2, 3-2, 2-3, 2-0)

A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Olaszország 6 pont, 2. (továbbjutott) Németország 3 (31-25), 3. (továbbjutott) Japán 3 (27-27), 4. Brazília 0

 

A további program (közép-európai idő szerint):

július 21., vasárnap: 
a 13-16. helyért:
Koreai Köztársaság-Kazahsztán 3.30
Új-Zéland - Brazília 5.00

a negyeddöntőbe jutásért:
Montenegró-Ausztrália 7.00
Görögország-Egyesült Államok 8.30
Spanyolország-Japán 10.00
Dél-afrikai Köztársaság - Németország 11.30

július 23., kedd:
a 15. helyért 1.00
a 13. helyért 2.30
a 9-12. helyért 4.00, 5.30

negyeddöntő:
Szerbia-Spanyolország/Japán 7.00
Horvátország - Dél-afrikai Köztársaság/Németország 8.30
Magyarország-Montenegró/Ausztrália 10.00
Olaszország-Görögország/Egyesült Államok 11.30

július 25., csütörtök:
a 11. helyért 2.30
a 9. helyért 4.00
az 5-8. helyért 7.00, 8.30

elődöntő 10.00, 11.30

július 27., szombat:
a 7. helyért 7.00
az 5. helyért 8.30
a 3. helyért 10.00
döntő 11.30